Uluslararası Kolokyum: Sinefilinin Gelişimi, Fransız Sineması ve Yerel Sinemaların Tanıtımında Fransız Kültür Merkezleri ve Alliance Française’lerin Yeri

21 Kasım 2018

Fransız kültürünün, sinema alanında Fransa dışındaki etkinliğinin inceleneceği "Sinefilinin Gelişimi, Fransız Sineması ve Yerel Sinemaların Tanıtımında Fransız Kültür Merkezleri ve Alliance Française’lerin Yeri" uluslararası kolokyumuna davetlisiniz!

Organizasyon komitesinde GSÜ Medya Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (MEDİAR) yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. Ayşe Toy Par’ın da bulunduğu kolokyum, 29-30 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nde  gerçekleşecek.

29 Kasım saat 09.00'da karşılamanın başlayacağı kolokyumun resmî açılışı Türkiye Fransız Kültür Merkezi Direktörü Eric Soulier tarafından gerçekleştirilecek.

Açılış konuşmasının Université Sorbonne Nouvelle-Paris 3'ten Laurent Creton tarafından yapılacağı kolokyumda gerçekleşecek "Fransız Kültür Merkezi: Ayrıcalıklı Bir Sinema Mekânı" panelinde Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyeleri de yer alacak.

29 Kasım günü saat 15.50'de başlayacak panelde Dr. Ece Vitrinel, "Türkiye'de Sinema Ortamının Dönüşümü ve Fransız Kültür Merkezlerinin Rolü"; Doç. Dr. Ayse Toy, "Geçmişten Günümüze İstanbul Fransız Kültür Merkezi"; Dr. Gülsenem Gün, "Fransız Kültür Merkezinin Alternatif Sinema Faaliyetlerine Desteği"; Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi’nden Hülya Uğur Tanrıöver, "Fransız Kültür Merkezi  Sinema Etkinliklerinin Türkiye’de Sinema Çevrelerinin Gelişimine Katkısı" başlıklı bildirileri sunacak.

Katılmak isteyenlerin https://www.inscription-facile.com/form/UYAApCrr6QB3RHQEIika adresinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız: http://www.ifturquie.org/etkinlik/sinefilinin-gelisimi-fransiz-sinemasi-ve-yerel-sinemalarin-tanitimi/

image1-resize

Scroll to Top